Jak powiększyć usta?


Cieszącym się popularnością zabiegiem, jaki oferuje obecnie medycyna estetyczna jest mezoterapia i bezpieczne powiększanie ust. Naturalny zabieg przy użyciu kwasu hialuronowego umożliwia zainteresowanym osobom uzyskanie oczekiwanych efektów w odpowiedzi na brak satysfakcji z wyglądu ust. Na czym zatem polega taki zabieg?

Na wskutek procesu starzenia organizmu, kwasu hialuronowego ubywa także w okolicy ust. Jego uzupełnienie jest możliwe poprzez zabieg wypełniania i powiększania ust.  Dzięki zastosowaniu tego preparatu możliwe jest nadanie ustom kształtu odpowiadającego oczekiwaniom pacjenta. Zabieg ten nie jest zbyt skomplikowany. Na wstępie na okolice ust nakładany jest znieczulający preparat. Zabieg  polega na wstrzyknięciu w głąb skóry preparatu ze wspomnianym kwasem. Ma on postać żelu, który doskonale uzupełnia miejsca, w którym pojawiły się ubytki.
W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia opuchlizny czy zasinienia wykorzystuje się do tego celu tzw. mikrokaniulę. Jest to oble zakończona igła, która ogranicza uszkodzenie naczyń krwionośnych.  Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 90 minut. Pacjent po jego wykonaniu może od razu powrócić do codziennej aktywności. Trwałość efektów  jest uzależniona przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych, stosowanej diety oraz trybu życia. Efekty utrzymują się zwykle od 6 do 12 miesięcy.

Zobacz polecane: wypełniacz do ust.